Reference kurzů

Moc a moc děkujeme panu Chrastilovi, že se nám s jeho velkou pomocí podařilo úspěšně absolvovat kapitánské zkoušky, a to bez jediné chyby. Určitě k tomu přispěl jeho přátelský přístup, jeho ochota cokoliv vysvětlit a hlavně trpělivost při nacvičování praktických dovedností   a manévrů s jeho lodí. Už teď plá... pokračovat
 • Martina a Naďa Kosovi, Vysoký Újezd

Kapitánské zkoušky

Už odmalička toužíte být kapitánem? Přišel ten pravý čas si sen splnit!

Pokud byste rádi brouzdali českými či zahraničními vodami na krásné lodi, jsou pro vás kapitánské zkoušky nezbytností. Na výběr máte ze tří typů – kapitánský průkaz se liší podle toho, zda se chcete plavit pouze po vnitrozemských vodách, nebo plánujete vyjet na moře. Dále jestli poplujete s rekreačním plavidlem, nebo s plachetnicí. Na všechny typy vás připraví naše kapitánské kurzy.

NÁŠ TIP:

Cesta nejmenšího odporu, jak se dostat k vodě a na vodu je : projít naším kurzem VMP (Vůdce Malého Plavidla), nejlépe s mezinárodní platností. Tento průkaz rozšířit  o tzv. příbřežní plavbu, abyste mohli i na moře. Většina lodí má výkon vyšší jak 20 kW. Z tohoto důvodu doporučujeme rozšířit si oprávnění na řízení lodí s neomezeným výkonem motoru(ů). Ti z Vás, kteří chtějí plout s plachetnicí, přiřadit kurz S - bez omezení plochy placet. Tím budete mít otevřené dveře k tomu, abyste si mohli půjčovat lodě různě po světě. Pro jistotu a klid v duši mít od Českého telekomikačního úřadu ještě oprávnění na ovládání lodní radiostanice, jehož kurz jsme Vám schopni také zajistit.

V případě, že přeci jen toužíte po námořní licenci vydávanou chorvatskými úřady, nabízíme Vám schůdné a poměrně jednoduché řešení. Nemusíte jezdit do HR na celý týden, s cestou pak na cca 10 dní. S námi můžete výuku  absolvovat v naší učebně v Praze, praktickou část výuky s plachetnicí také v Praze. Do Splitu nebo Trogiru na složení ústní zkoušky si dojedete samostatně. Vaše rodinou na Vás počká na pláži nebo v penzionu a Vy si jen "odběhnete" ke zkoušce samotné. Výhodou obou průkazů - jak českého VMP, tak chorvatského - je to, že nejsou nijak časově omezené.

Začněte přemýšlet nad tím, o jaký typ kapitánského průkazu máte zájem a pro více informací nás kontaktujte.

Náležitosti k podání přihlášky na VMP ve formátu PDF :

Naše kapitánské kurzyLoď na řece

 • pro vnitrozemské plavby
 • opravňuje k řízení motorové lodě
Kapitánský kurz
Loď na řece

Loď na moři

 • pro námořní i vnitrozemské plavby
 • opravňuje k řízení motorové lodě
Kapitánský kurz
Loď na moři

Plachetnice na řece

 • pro vnitrozemské plavby
 • opravňuje k řízení motorové lodě
 • opravňuje k řízení plachetnice
Kapitánský kurz Plachetnice na řece

Plachetnice na moři

 • pro námořní i vnitrozemské plavby
 • opravňuje k řízení motorové lodě
 • opravňuje k řízení plachetnice
Kapitánský kurz Plachetnice na moři
 
Objednejte si kurz

Objevte krásu dovolené na lodi, navštivte naše další projekty

Dovolená v Holandsku

Užijte si dovolenou na lodi a poznejte krásy Holandska nevšedně www.archa-noe.cz

Pronájem jachet

Jachty ve Středomoří i v Karibiku, velký výběr destinací i druhů lodí www.archa-yachting.cz

Kapitánské kurzy

Přípravné kurzy k získání průkazu vůdce malého plavidla, není na tom nic těžkého. www.kurzyvmp.cztvorba www stránek emocio