Reference kurzů

Na kapitánský kurz není nikdy pozdě. K vodě jsem se vrátil po 50ti letech. I já jsem v 65ti letech prošel a bylo to pro mne milé rozptýlení a zábava. Firmu Archa Noemova  Petra Chrastila jsem si našel na webu zcela náhodně nebo spíše intuitivně - příznivá cena a vstřícné osobní jednání. Příslušné předpisy... pokračovat
  • Jiří Sládeček, úspěšný student 2016, Praha

Kurzy jachtingu v Čechách

Kurz jachtingu v Praze

Od jara 2014 Vám nabízíme 1 až 2 denní intenzivní praktický výcvik - skipper trénink na plachetnici, kterou budeme provozovat v Praze. Spojte příjemné s užitečným. Získáte tím mnoho praktických znalostí, které byste sami získávali jen velmi obtížně.

Co vás naučíme ?

Pro plavbu je nutné nejen dobře ovládat loď, správně nastavit plachty, ale i bezpečně odplout a také s lodí připlouit. Je nutné znát i vyhlášku Řádu plavební bezpečnosti - pro vody sladké, na moři pak Colreg. Pro zdárnou plavbu se musíte také dobře orientovat v mapách, znát jednotlivé symboly a znaky, zvládat lodní uzly, vědět, jak reagovat na povětrnostní podmínky, ovládat radiostanici, nahlásit polohu, spelovat, atd. Pořádáme takové kurzy, které vás kompletně připraví jak na teoretickou, tak i praktickou část zkoušky. Pod naším vedením bude pro Vás jednoduché získat v Čechách průkaz VMP (Vůdce Malého Plavidla) nebo v Chorvatsku "voditelj brodice" kat. B., kam si dojetete pouze ke zkoušce samotné podle Vašich možností. Znalosti a vědomosti budeme mít již z domova.

NÁŠ TIP:

Nenechávejte vše na poslední chvíli jako většina a objednejte si náš kurz včas. Budete tím mít na teoretickou i praktickou přípravu dostatek času. O dovolené či prázdninách si budete vody už jen užívat. 
Objednejte si kurz

Objevte krásu dovolené na lodi, navštivte naše další projekty

Dovolená v Holandsku

Užijte si dovolenou na lodi a poznejte krásy Holandska nevšedně www.archa-noe.cz

Pronájem jachet

Jachty ve Středomoří i v Karibiku, velký výběr destinací i druhů lodí www.archa-yachting.cz

Kapitánské kurzy

Přípravné kurzy k získání průkazu vůdce malého plavidla, není na tom nic těžkého. www.kurzyvmp.cztvorba www stránek emocio