Zkušenosti a hodnocení kapitánského kurzu

Michal Sapík - živnostník, Praha

S kamarády a s Petrem Chrastilem jsme se  dohodli, že si půjčíme obytnou motorovou loď a pojedem kam jinam, než do Holandska.

Vše potřebné připravil a zařídil Petr. V char terové firmě vyřídil všechny formality, převzal loď, zaplatil kauci. Neměli jsme ani potíže s jazykovou barierou, protože vše vyřídil náš kapitán. Nenechal níc náhodě - měl  vše připravené včetně jídla, takže hlady jsme netrpěli.

Po dobu naší plavby nás naučil vázat lodní lana, rozlišovat jednotlivé koty na mapách, značky na vodě, jak ovládat loď, jak proplouvat pod mosty a zdymadly, jak kotvit a vůbec vše potřebné k našemu budoucímu samostnému pobytu a životu na lodi.

Nejvíce jsem ho obdivoval :

1) Při průjezdu historické části Utrechtu, kde je snad 15 pevných mostů, které mají obloukovou zděnou klenbu  a dále  tunel pod náměstím, který je navíc do oblouku. To vše v naprosté tmě , protože tunel není osvětlen. Motali se  tam turisti na vodních šlapadlech, ale náš kapitán to má v ruce a vyzná se.

2) Jednou nám hrozilo, že následující 3 mosty a zdymadlo za nimi nestihneme před odpolední paouzou, kdy je vše zavřené na cca 1,5 hodiny. Petr poprosil obsuhu, aby prozvonil všechny další mostaře a nechali nás proplout. My pak měli stále zelenou, mosty se před námi otvíraly a do cílového zdymadla nás nechali zajet jako poslední před jejich odpodední pauzou. To jsem  zíral.

Při nalodění jsem byl mile překvapen uspořádáním, komfortem, vybavením a prostorností lodě. Dovedu si představit, že    na takové lodi bych prožil klidně zbytek svého  života. Každopádně dovolenou prožitou tímto způsobem doporučuji všem ostatním  a Petrovi za všechno moc děkujeme, byla to paráda.

  • Michal Sapík - živnostník, Praha

Dárkový certifikát

 

  Dárkový certifikát - praktický dárek na celý život.

  Skvělý dárek nejen k Vánocům, ale i k narozeninám, svátku nebo prostě "jen     tak" pro Vaše blízké, přátele a známé.   certifikat_2024 

  Obdarujte je praktickým dárkem na celý život!

  Dárkový certifikát k absolvování libovolného typu

  kurzu!

  Volejte 606 454 191 nebo pište na info@archa-noe.cz

 

PROTOKOL O KONTROLE
osoby pověřené ověřováním praktických dovedností při vedení plavidla

  Protokol-o-kontrole_2021-I           Protokol-o-kontrole_2021-II 

Kapitánské kurzy

Cena kurzu zahrnuje

  • nezbytná tematická skripta
  • testové otázky se správnými odpověďmi
  • cvičnou námořní mapu
  • kávu, čaj, nealko nápoje
  • občerstvení o přestávkách
  • zajištění formalit na Státní plavební správě (SPS)

Cena nezahrnuje

  • kolky pro všechny skupiny žádostí v hodnotě 500,-Kč
 
Objednejte si kurz

Objevte krásu dovolené na lodi, navštivte naše další projekty

Dovolená v Holandsku

Užijte si dovolenou na lodi a poznejte krásy Holandska nevšedně www.archa-noe.cz

Pronájem jachet

Jachty ve Středomoří i v Karibiku, velký výběr destinací i druhů lodí www.archa-yachting.cz

Kapitánské kurzy

Přípravné kurzy k získání průkazu vůdce malého plavidla, není na tom nic těžkého. www.kurzyvmp.cztvorba www stránek emocio